Папір для друку види і сфера застосування
Високий попит на струменеві принтери і різні багатофункціональні пристрої викликаний їх затребуваністю як серед професіоналів у сфері фотосправи, так і серед звичайних (домашніх) користувачів. І це не дивно, адже хороша модель такого принтера або БФП та використання оригінальних витратних матеріалів (картриджі, чорнила і, звичайно ж, фотопаперу) гарантують вам «на виході» самі високоякісні зображення.
Слово «зображення» тут згадано не даремно, адже в цій статті ми будемо говорити саме про питання правильного і розумного вибору фотопаперу, найбільш підходящого під струминний друк. Актуальність цього питання очевидна – адже незважаючи на те, що більша частина життя будь-якого принтера або БФП йде на одноколірний друк текстів або ж чорно-білі ксерокопії на абсолютно будь-якому папері, при струменевого друку чорно-білих або кольорових фотографій тут звичайним папером справу так просто не вирішити.
Ринок «струменевих» витратних матеріалів сьогодні перенасичений: прилавки переповнені різним за якістю, сортами, видами і властивостями фотопапером та десятками різних виробників, від чого голова йде буквально «колом». Використання оригінального паперу (особливо в поєднанні з оригінальними картриджами) гарантує високу якість відбитків, але їх вартість для більшості споживачів досить висока, тому такого варіанту багато хто намагаються уникати.
Використання неоригінальною фотопаперу дозволяє отримати дешеві відбитки, але тоді перед вами постане проблема підбору найбільш сумісних чорнил для цього паперу. Також при друку неоригінальними витратними матеріалами можуть виникнути наступні проблеми: жолоблення підкладки, змішування колірного поля, розшарування фотопаперу, розтікання чорнил. І якщо вирішити питання сумісності чорнил, фотопаперу можна дослідним шляхом, то проблему точного і досконалого кольору потрібно вже вирішувати тільки за допомогою «колірного профілювання» , яке дозволяє отримати максимально близьку до оригінального фотопаперу якість друку фотографій, але добитися цього в звичайних (домашніх) умовах, на жаль, дуже важко.
Матовий фотопапір використовується для друку не стомлюючих око зображень високої контрастності (фотодрук під скло, ламінування та плівку, афіші та плакати, портфоліо і рекламну продукцію підвищеної якості, інтер'єрну графіку і великоформатні календарі). Зображення на такому папері не блистить, має високу контрастність ліній і відрізняється чистими тонами. З ним «товаришують» і пігментні і водорозчинні чорнила, але потрібно врахувати, що при друку на такому фотопапері з меншою щільністю повинна бути відповідно зменшена і заливка листа, що дозволить уникнути намокання листа і його деформації. Невисока ціна і всебічне застосування зробили цей фотопапір найпопулярнішим у користувачів.
Глянцевий фотопапір має покриття зі спеціального полімеру, яке і робить його поверхню такою блискучою. Він ідеально підходить для друку професійних фотографій і додає зображенню додаткову яскравість і фотореалістичність за рахунок кращої передачі насичених кольорів з безліччю відтінків і колірних градацій. Зазвичай на цьому фотопапері друкують фотореалістичні зображення, інтер'єрні плакати, афіші, плакати, фотокалендарі та портфоліо.
Атласний фотопапір за рахунок своєї фактури дуже нагадує матові папери з фотолабораторій. Головною перевагою є приглушеність блиску і відсутність різких відблисків. Відмінна якість друку і стійкість до зовнішніх впливів ставить цей папір на один рівень з професійними фотографіями. Вона несприйнятлива до надлишку чорнила за рахунок свого мікропористого покриття, а зображення на ній важко відрізнити від студійних глянцевих фотографій. Деякі стверджують, що на такому папері важко добитися попадання «кольору» і тому він вимагає спеціальних колірних профілів, адже кожне поєднання чорнила і паперу (за винятком оригінальних) вимагає індивідуального колірного профілювання. Атласний фотопапір застосовують в аматорському фотодруці, в мініфотостудіях при цифровому друку, для друку фотографій на документи (паспорт, права, пропуск).
Шовковисто-глянцевий/шовковисто-матовий фотопапір застосовуються в інтер'єрній, комп'ютерній та веб-графіці, для друку фотографій на документи, малюнків, візиток і рекламної продукції. Властивості та фактура його покриття взяли все найкраще від глянцевого і матового паперів - різкі відблиски відсутні і до нього підходять як пігментні, так і водорозчинні чорнила.
Так який же фотопапір для струменевого принтера краще?
Відносно недавно на українському ринку з'явився новий фотопапір PhotoBOOM, який відрізняється якісним глянцевим і матовим покриттям, широким колірним охопленням, швидким поглинанням чорнила і високоякісним друком. Він має стовідсоткову німецьку якість і найбільш прийнятну на ринку ціну. По співвідношенню ціни і якості це, мабуть, найкращий фотопапір і для любителів і професіоналів фотосправи. Він підходить для будь-якого струменевого принтера і гарантує відмінну деталізацію, насиченість і яскравість фотознімків при друку пігментними і водорозчинними чорнилами. Фотопапір PhotoBOOM - це точна передача кольору, відтворення півтонів, а також світлих і темних кольорових градацій навіть через 20 років завдяки спеціальному покриттю і при дотриманні умов зберігання. Цей фотопапір багатофункціональний, на ньому можна друкувати яскраві фотографії, рекламну продукцію, фотокалендарі, портфоліо і багато іншого.
Асортимент PhotoBOOM включає в себе матову (90 г/м2 (А3), 120 г/м2 (А4, А3), 180 г/м2 (А4, А3, А6), 230 г/м2 (А4, А6)), глянцеву (200 г/м2 (А4, А6), 230 г/м2 (А4, А3, А6)). Також варто відзначити, що матовий фотопапір з щільністю 90 г/м2 (А3) і 120 г/м2 (А3, А4) ідеально підходять для сублімаційного друку.