Як працювати з колірним профілем?

Якщо вам довелося зіткнутися з питанням струменевого друку, то ви, напевно, зауважували, що відбиток зображення досить часто виявляється далекий від дійсності, тобто колір надрукованих фотографій не відображає бажаних нами кольорів і відтінків. Як же змусити наш принтер друкувати якісно? Виявляється що це не так важко, як здається на перший погляд!

У нашому випадку завдання полягає в наступному: як практично підібрати для струменевого принтера самі відповідні комбінації з напівтонових алгоритмів і чорнила для мінімалізації колірних зрушень на відбитку (фотографії) з урахуванням різних варіантів освітлення (сонячного, похмурого, флуоресцентного, від ламп розжарювання та інших типів).

Якщо спробувати роздрукувати на одному і тому ж принтері фотозображення з одного вихідного файлу, але на різних витратних матеріалах - ми все одно чітко побачимо відмінності в цих зображеннях. Причину цього зазвичай шукають або в самих витратних матеріалах (наприклад - фотопапері) або ж у самому принтері і його чорнилах.

Чому ж так відбувається? 

І витратні матеріали і обладнання для струменевого друку випускається виробниками вже не перший рік, поставлено на «потік» і їх якість постійно прагне до досконалості. На жаль, але при масовому випуску такого обладнання фізично неможливо персонально контролювати і настроювати кожну її одиницю, тому в налаштуваннях стали використовувати спеціально для цього розраховані усереднені значення. Чорнила принтера тут абсолютно ні при чому, адже виробники постійно змагаються за підвищення якості друку.

Як робити в разі, коли нам потрібні абсолютно «правильні» фотознімки з точними кольорами і досконалою колірною передачею?

Тут нам приходить на допомогу процес «профілювання» при якому створюється колірний профіль ICC, в якому враховуються не тільки особливі параметри друку (вид паперу, чорнила, тип освітлення тощо), але й технічні характеристики нашого друкарського пристрою. Формат колірного профілю «ICC» бере назву від англійського «International Color Consortium» (Міжнародний консорціум по кольору), яким було проголошено і затверджено стандарти даних для характеристик пристроїв кольорового введення/виводу (колірні параметри). В консорціум входять практично всі так чи інакше пов'язані з графікою компанії: Adobe, Apple, Kodak, Microsoft, Silicon, Taligent, Canon, DuPont, Fuji, Xerox, Intel, Sony, Epson, HP і багато інших.


Надруковані знімки після і до колірного профілювання (зліва знімок з налаштованим колірним профілем, праворуч знімок без колірного профілю).

Як ми бачимо, будь-який пристрій, що вміє отримувати або показувати кольори, має свій певний профіль. Зазвичай виробники прагнуть забезпечити колірними профілями хоча б основні свої продукти. Користувачі можуть або скористатися фірмовими колірними профілями, або ж створити (налаштувати) власні за допомогою спектрофотометра, колориметра та інших спеціалізованих приладів. Хоча створення ICC-колірного профілю і є процесом клопітким і складним, але його результатом стане отримання необхідного допоміжного файлу для принтерних драйверів який допоможе домогтися максимальної якості друку зображень і кольору.

Іншими словами - файл принтера допоможе визначити оптимальну кількість чорнила і варіантів їх змішування для отримання натуральних чорних, червоних, жовтих і інших кольорів, які будуть строго відповідати певним вимогам і спецстандартам. Друк налаштовується за допомогою налаштування кольору зі зняттям кольорової проби після кожної колірної корекції, що дозволяє домогтися максимальної якості профілювання і, відповідно, високої якості друку.

Отже - з принтером питання зрозуміле. Окремо було б непогано розібратися із монітором, який виконується за таким же принципом, як і принтер і теж має усереднені показники кольору. Як і принтер, монітор теж можна піддати профілізації і налаштувати в ньому стабільну колірну гаму. Відкалібрувати колірний профіль монітора можна на спеціальному обладнанні за аналогією з принтером. При колірному профілюванні монітора і принтера ви зможете досягти максимального управління кольором - друкувати ту ж картинку, що буде на моніторі і максимально «вичавити» всі можливості вашого принтера. Тепер вам не потрібно буде купувати фірмові витратні матеріали, так як отримати зображення такої ж якості можна буде при використанні більш дешевих «витратників» у вигляді тієї ж СБПЧ (системи безперервної подачі чорнила).

В якості бонусу при першій покупці фотопаперу PhotoBOOM наші фахівці безкоштовно налаштують Вам колірний профіль під Ваше друковане обладнання

При покупці іншої продукції Ціна за дану послугу - 300 грн за один профіль (один вид фотопаперу або полотна)


Що для цього потрібно зробити ?

Для отримання персонального профілю ICC вам необов'язково  возити принтер до нас в офіс або ж викликати додому майстра. Достатньо буде зробити роздруківку спеціальних колірних мішеней (завантажити на нашому сайті, або можете отримати їх від нас по електронній пошті), що містять потрібні «контрольні» кольору, і надіслати їх нам поштою або завезти в наш офіс. Після отримання колірного профілю ICC його можна буде застосовувати в редакторах Photoshop, InDesign, Corel Draw і у всіх інших програмах, які підтримують ICC-стандарт.

Шановні клієнти скористайтесь формою оформлення заявки, і наші фахівці зв'яжуться з Вами по телефону або електронною поштою для підтвердження заявки і подальших інструкцій.Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо
Captcha
Популярные Статьи
Готові ICC кольорові профілі під різні моделі принтерів Epson
ICC кольрові профілі для принтера EPSON P50 з використанням чорнила OCP і фотопаперу PhotoBOOM Модель принтера Чорнила Файл профілю Фотопапір EPSON P50 OCP завантажити (.icc) глянцевий 200 г/м2 завантажити (.icc) глянцевий 230 г/м2 завантажити (.icc) матовий 90 г/м2 завантажити (.icc) матовий 120 г/м2 завантажити (.icc) матовий 180 г/м..
Як провести калібрування друкувальної голівки принтера
При частій роботі принтера іноді можуть виникати дрібні дефекти. При друку на зображенні можуть з'явитися нерівні краї або тонкі і нечіткі лінії, воно може вийти розмитим, або ж кольори можуть накладатися один на інший. Це причина неправильної установки позиціонування друкованої голівки. Для усунення перерахованих вище проблем потрібне калібрування голівки вашого друкувального пристрою. Причиною розкалібрування може стати якийсь механічний ..