Як працювати з колірним профілем?

Якщо вам довелося зіткнутися з питанням струменевого друку, то ви, напевно, зауважували, що відбиток зображення досить часто виявляється далекий від дійсності, тобто колір надрукованих фотографій не відображає бажаних нами кольорів і відтінків. Як же змусити наш принтер друкувати якісно? Виявляється що це не так важко, як здається на перший погляд!

У нашому випадку завдання полягає в наступному: як практично підібрати для струменевого принтера самі відповідні комбінації з напівтонових алгоритмів і чорнила для мінімалізації колірних зрушень на відбитку (фотографії) з урахуванням різних варіантів освітлення (сонячного, похмурого, флуоресцентного, від ламп розжарювання та інших типів).

Якщо спробувати роздрукувати на одному і тому ж принтері фотозображення з одного вихідного файлу, але на різних витратних матеріалах - ми все одно чітко побачимо відмінності в цих зображеннях. Причину цього зазвичай шукають або в самих витратних матеріалах (наприклад - фотопапері) або ж у самому принтері і його чорнилах.

Чому ж так відбувається? 

І витратні матеріали і обладнання для струменевого друку випускається виробниками вже не перший рік, поставлено на «потік» і їх якість постійно прагне до досконалості. На жаль, але при масовому випуску такого обладнання фізично неможливо персонально контролювати і настроювати кожну її одиницю, тому в налаштуваннях стали використовувати спеціально для цього розраховані усереднені значення. Чорнила принтера тут абсолютно ні при чому, адже виробники постійно змагаються за підвищення якості друку.

Як робити в разі, коли нам потрібні абсолютно «правильні» фотознімки з точними кольорами і досконалою колірною передачею?

Тут нам приходить на допомогу процес «профілювання» при якому створюється колірний профіль ICC, в якому враховуються не тільки особливі параметри друку (вид паперу, чорнила, тип освітлення тощо), але й технічні характеристики нашого друкарського пристрою. Формат колірного профілю «ICC» бере назву від англійського «International Color Consortium» (Міжнародний консорціум по кольору), яким було проголошено і затверджено стандарти даних для характеристик пристроїв кольорового введення/виводу (колірні параметри). В консорціум входять практично всі так чи інакше пов'язані з графікою компанії: Adobe, Apple, Kodak, Microsoft, Silicon, Taligent, Canon, DuPont, Fuji, Xerox, Intel, Sony, Epson, HP і багато інших.


Надруковані знімки після і до колірного профілювання (зліва знімок з налаштованим колірним профілем, праворуч знімок без колірного профілю).

Як ми бачимо, будь-який пристрій, що вміє отримувати або показувати кольори, має свій певний профіль. Зазвичай виробники прагнуть забезпечити колірними профілями хоча б основні свої продукти. Користувачі можуть або скористатися фірмовими колірними профілями, або ж створити (налаштувати) власні за допомогою спектрофотометра, колориметра та інших спеціалізованих приладів. Хоча створення ICC-колірного профілю і є процесом клопітким і складним, але його результатом стане отримання необхідного допоміжного файлу для принтерних драйверів який допоможе домогтися максимальної якості друку зображень і кольору.

Іншими словами - файл принтера допоможе визначити оптимальну кількість чорнила і варіантів їх змішування для отримання натуральних чорних, червоних, жовтих і інших кольорів, які будуть строго відповідати певним вимогам і спецстандартам. Друк налаштовується за допомогою налаштування кольору зі зняттям кольорової проби після кожної колірної корекції, що дозволяє домогтися максимальної якості профілювання і, відповідно, високої якості друку.

Отже - з принтером питання зрозуміле. Окремо було б непогано розібратися із монітором, який виконується за таким же принципом, як і принтер і теж має усереднені показники кольору. Як і принтер, монітор теж можна піддати профілізації і налаштувати в ньому стабільну колірну гаму. Відкалібрувати колірний профіль монітора можна на спеціальному обладнанні за аналогією з принтером. При колірному профілюванні монітора і принтера ви зможете досягти максимального управління кольором - друкувати ту ж картинку, що буде на моніторі і максимально «вичавити» всі можливості вашого принтера. Тепер вам не потрібно буде купувати фірмові витратні матеріали, так як отримати зображення такої ж якості можна буде при використанні більш дешевих «витратників» у вигляді тієї ж СБПЧ (системи безперервної подачі чорнила).

В якості бонусу при першій покупці фотопаперу PhotoBOOM наші фахівці безкоштовно налаштують Вам колірний профіль під Ваше друковане обладнання

При покупці іншої продукції Ціна за дану послугу - 300 грн за один профіль (один вид фотопаперу або полотна)


Що для цього потрібно зробити ?

Для отримання персонального профілю ICC вам необов'язково  возити принтер до нас в офіс або ж викликати додому майстра. Достатньо буде зробити роздруківку спеціальних колірних мішеней (завантажити на нашому сайті, або можете отримати їх від нас по електронній пошті), що містять потрібні «контрольні» кольору, і надіслати їх нам поштою або завезти в наш офіс. Після отримання колірного профілю ICC його можна буде застосовувати в редакторах Photoshop, InDesign, Corel Draw і у всіх інших програмах, які підтримують ICC-стандарт.

Шановні клієнти скористайтесь формою оформлення заявки, і наші фахівці зв'яжуться з Вами по телефону або електронною поштою для підтвердження заявки і подальших інструкцій.Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо
Captcha
Популярные Статьи
Готові ICC кольорові профілі під різні моделі принтерів Epson
ICC кольрові профілі для принтера EPSON P50 з використанням чорнила OCP і фотопаперу PhotoBOOM Модель принтера Чорнила Файл профілю Фотопапір EPSON P50 OCP завантажити (.icc) глянцевий 200 г/м2 завантажити (.icc) глянцевий 230 г/м2 завантажити (.icc) матовий 90 г/м2 завантажити (.icc) матовий 120 г/м2 завантажити (.icc) матовий 180 г/м..
Довговічність і зберігання фотографій
Незважаючи на постійно зростаючу популярність цифрових фотографій, звичайна фотографія своїх позицій здавати не збирається і ще довгий час буде затребувана людьми - адже вона не залежить від наявності у вас цифрових носіїв та необхідної для їх роботи електроенергії. Поставлена в фоторамку, поміщена в фотоальбом або просто вставлена в кишеньку портмоне вона зігріє вас приємними спогадами де б ви не знаходилися. Спогади - найдорожче, що є в житті ..