Кращі методи зберігання фотографій вдома

Незважаючи на постійно зростаючу популярність цифрових фотографій, звичайна фотографія своїх позицій здавати не збирається і ще довгий час буде затребувана людьми - адже вона не залежить від наявності у вас цифрових носіїв та необхідної для їх роботи електроенергії. Поставлена в фоторамку, поміщена в фотоальбом або просто вставлена в кишеньку портмоне вона зігріє вас приємними спогадами де б ви не знаходилися.

Спогади - найдорожче, що є в житті кожної людини. Зберігати ці спогади нам допомагають фотографії, які повертають нас у минуле і дозволяють знову пережити всі найяскравіші події, що відбувалися 5, 10 або 25 років тому - день народження, ювілей, весілля, подорож або ж незабутні зустрічі зі знаменитостями.

Будь-які фотографії мають властивість старіти з часом і жоден з відомих на сьогодні способів друку цього запобігти, на жаль, не в змозі. Як швидко «постаріють» ваші фотографії і наскільки гірше вони стануть виглядати в подальшому, не зможе однозначно відповісти жоден фахівець.

Роздруковані на струменевому принтері фотографії теж мають властивість старіти і на цей процес впливає безліч чинників - застосовувані для друку чорнила, хімічна природа і тип покриття фотопаперу, умови зберігання фотографій і т. д.

Умови зберігання фотографій є одним з найбільш важливих факторів, адже їх довговічність безпосередньо залежить від типу і інтенсивності освітлення (чим більша інтенсивність освітлення потрапляє на фотографії - тим швидше вони старіють), температури зберігання (при постійній високій температурі фотографії старіють швидше), рівня вологості в місцях зберігання (підвищена вологість швидше знищить фотографію), наявності в контактуючому з фотографією повітрі парів і домішок газів.

Освітлення має на фотографії найсильніший вплив і тут найбільш шкідливим його джерелом є сонячне світло, який включає в себе 3 діапазону випромінювань: ультрафіолетові промені, випромінювання видимого діапазону та інфрачервоні (теплові) промені.

Зміст ультрафіолетового випромінювання в сонячному світлі не перевищує 9%, але саме воно надає максимально шкідливий вплив на барвник чорнила - під його впливом у молекулах барвників і пігментів розриваються хімічні зв'язки, що викликає зміну кольору зображення або ж призводить до його знебарвлення. Такий процес старіння фотографій отримав термін «вицвітання».

Вицвітання роздрукованих на струменевому принтері фотографії завжди приносило користувачам зайвий головний біль. В інтернеті можна знайти згадки про безліч тестів і експериментів з різними принтерами, чорнилами, папером, умовами освітлення і різною тривалістю. Висновок у всіх користувачів при цьому виявився єдиним: будь-які видаткові матеріали виявляють нестійкість до вицвітання і тут потрібно довіряти тільки перевіреним виробникам, що гарантують максимально довге життя ваших фотознімків.

Як продовжити життя фотографій, щоб вони радували вас як можна довше? Потрібно навчитися їх правильного зберігання. І тут дуже важливо запам'ятати, що будь-якій фотографії максимально комфортно в тих же умовах, в яких перебуває і людина - не повинно бути сильно жарко або холодно, вологість повітря не повинна бути високою, а коливання температури - занадто різкими.

Рекомендуємо вам наступні перевірені способи зберігання фотографій:

1. Фотоальбоми

Фотоальбом для більшості людей є звичним і зручним способом. Вибір їх величезний, а різноманітність просто вражає. Після покупки головне правильно розкласти ваші фото по подіям і датам - і прекрасний вечір спогадів для всієї родини забезпечений.

Фотоальбомы

2. Фотокниги

Сучасними фотомайстернями пропонується новий формат для зберігання ваших знімків - фотокнига, в якій всі ваші фотографії друкуються на фотопапері, вставляються в гарне оточення і потім збираються подібно книзі. Основною перевагою Фотокниги перед звичайним альбомом є її цілісність та унікальність. Тут немає порожніх сторінок або місць для фотографій - це книга, кожна сторінка якої являє собою відбиток, що з'єднує оброблені фотографії, коментарями до них та художніми елементами. Сторінки фотокниги пов'язані спільною темою і індивідуальним дизайном.

Фотокнига

3. Скрапальбоми (скрапбукінг)

Скрапальбоми можна назвати окремим видом мистецтва рукоділля - адже буквально кожна сторінка вашого сімейного фотоальбому буде наділена душею і являти собою повну фотоісторію, оформлену додатково листівками, вирізками, малюнками, декоративними стрічками, ґудзиками та іншими відповідними тематиці матеріалами. Ваші старання при цьому не пропадуть дарма - адже такий альбом доставить море задоволення від перегляду не тільки вам, але і вашим майбутнім поколінням.

Скрапбукинг

4. Фотогалереї

Без фотоальбомів та цифрових фотографій життя сучасної сім'ї уявити важко. Але фотографії можна зберігати і на стінах, при цьому вони будуть служити не тільки як охоронці ваших сімейних спогадів, але і відмінним дизайнерським елементом, чудово доповнюючи інтер'єр вашої квартири і надаючи їй неповторну індивідуальність. Вибір фоторамок для оформлення фотогалерей різноманітний - від звичайних до найбільш вишуканих та оригінальних. При цьому фоторамки можна розвісити на стіни, так і згрупувати їх в потрібному порядку по поличках.

Фотогалерея

5. Фотостіна

Якщо ваша домашня фотогалерея займає лише невелику частину простору в будинку, то фотостіна дозволить вмістити абсолютно всі дорогі вашому серцю фотознімки без всяких обмежень. Для неї не потрібно буде шукати підходящі фоторамки - всі фотографії можна розвісити на спеціальних музейних кріпленнях.

Фотостена

6. Валізка спогадів

Зберігати фотографії можна і в простій паперовій коробці, пластиковому контейнері з кришкою або ж в подарунковій коробці-валізці. Вони поділяються на спеціальні відсіки, які заповнюються знімками відповідних розмірів. Вставки на ваш розсуд можна підібрати в магазині або ж зробити вручну з підходящих під валізку матеріалів, а для варіантів зовнішнього оформлення кордонами будуть тільки межі вашої фантазії.

Чемоданчик воспоминаний

7. Паперові конверти

Зберігати фотографії можна і в звичайних паперових конвертах - таким способом користуються багато фотолюбителі, у яких скупчився великий архів тематичних знімків. На конверті зазвичай пишуть час, дату, назву події, імена присутніх осіб та інші необхідні позначки. Заповнені фотографіями конверти зазвичай укладають у відповідну за розмірами коробку.

Бумажные конверты

8. Бокс для фотографій

Такі спеціалізовані засоби зберігання фотографій можна знайти в фотомагазинах або замовити по інтернету. Спеціальні бокси дуже зручні у використанні і являють собою пластикові ємності (або валізки) зі спеціальними відділеннями для зберігання ваших знімків. Обробкою для них служить дерево або комбіновані матеріали.

Бокс для фотографий

9. Ящики комода

Зазвичай великі і місткі ящики комода теж можуть служити для зберігання ваших фотознімків. Для цього вони поділяються на різні за розміром відсіки, в яких можна зберігати цілі групи ваших фотографій, розділивши їх підписаними за тематикою листами картону.

Ящики комода

Незалежно від способу зберігання фотографій завжди варто пам'ятати, що вони не переносять попадання вологи і прямих сонячних променів. Не рекомендується зберігати фотографії в місцях, де повністю відсутній контроль за температурою і вологістю, а це значить, що звичні нам горища, підвали та гаражі є найбільш невідповідними місцями для ваших фотознімків.


Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо
Популярные Статьи
Готові ICC кольорові профілі під різні моделі принтерів Epson
ICC кольрові профілі для принтера EPSON P50 з використанням чорнила OCP і фотопаперу PhotoBOOM Модель принтера Чорнила Файл профілю Фотопапір EPSON P50 OCP завантажити (.icc) глянцевий 200 г/м2 завантажити (.icc) глянцевий 230 г/м2 завантажити (.icc) матовий 90 г/м2 завантажити (.icc) матовий 120 г/м2 завантажити (.icc) матовий 180 г/м..
Як провести калібрування друкувальної голівки принтера
При частій роботі принтера іноді можуть виникати дрібні дефекти. При друку на зображенні можуть з'явитися нерівні краї або тонкі і нечіткі лінії, воно може вийти розмитим, або ж кольори можуть накладатися один на інший. Це причина неправильної установки позиціонування друкованої голівки. Для усунення перерахованих вище проблем потрібне калібрування голівки вашого друкувального пристрою. Причиною розкалібрування може стати якийсь механічний ..