Відмінності принтера від БФП

Від чого потрібно відштовхуватися при виборі друкуючого пристрою для дому або офісу?

Першочергово вам потрібно чітко розуміти, для яких саме цілей він буде призначатися і які ваші потреби задовольняти - тільки тоді ви зможете зробити максимально правильний вибір потрібної моделі і типу друкуючого пристрою (далі-ПУ). Окремо потрібно усвідомити для себе не тільки що саме ви будете друкувати найчастіше, але і розуміти як часто буде проводитися друк, а також хто ще крім вас і з якою метою буде користуватися вашим принтером або БФП (багатофункціональним пристроєм). Окресливши конкретне коло завдань для вашого майбутнього друкуючого пристрою ви зможете точно визначитися з його функціоналом, типом і технологіями друку, які повинні бути в ньому втілені.


Вищеперелічені питання допоможуть не тільки визначитися з підбором потрібного пристрою, але і при цьому заощадити, так як від різного функціоналу ДП і типів друку на них, прямо залежить і вартість кожного зробленого відбитка. Також потрібно врахувати, що майже всі принтери з базовою комплектацією мають комплекти картриджів із зменшеним об'ємом - таким чином виробник дає покупцеві самому визначитися, картриджами якого саме обсягу він буде в подальшому постачати своє ДП і значно зменшує вартість принтера або БФП. Не забувайте про це і будьте заздалегідь готові придбати новий комплект потрібних витратних матеріалів.

Які завдання стоять перед кожним ДП?

Всі друкуючі пристрої - це ваш інструмент для вирішення конкретних завдань щодо друку (ч/б друк, кольоровий друк, фотодрук), потрібна комбінація яких і допоможе вам вибрати найбільш підходящий тип вашого ДП.

Кольоровий друк

Кольоровий друк використовують не тільки для кольорових текстів і фотографій, але і для графіків, презентацій, плакатів, буклетів, листівок, креслень і т. п. Більшість пристроїв успішно справляються як з чорно-білим, так і з кольоровим друком і копіюванням. Кольоровий друк і копіювання передбачає і велику вартість як самих ДП, так і використовуваних «витратників», тому зупинити вибір на пристроях з підтримкою кольорового друку має сенс, тільки якщо він буде переважати у вашій роботі.


Фотодрук

Саме ця назва говорить про те, що ви будете постійно друкувати на вашому ДП саме фотографії. Якщо така задача є для вас основною, то і пріоритет у функціях вашого пристрою буде полягати в фотодруку. І хоча безліч кольорових ДП здатні робити друк фото прийнятної якості, тільки спеціально призначені для фотодруку пристрої забезпечать вас чудовими фотографіями, які зберігаються не одне десятиліття.


Чорно-білий (монохромний) друк

Цей вид друку найпоширеніший і на виробництві і в офісах і в «домашній» роботі - адже більшість всіх виведених документів виробляються саме в ньому. Цей вид друку закладений у будь-яких друкуючих пристроях та є основою для всіх сучасних друкуючих і копіювальних станцій.


Чим принтер відрізняється від БФП?

По суті своїй принтер – це вузькопрофільний спеціаліст-«друкар». Про універсальність тут не може бути і мови, адже кожен конкретний принтер (незалежно від його класу і типів друку) покликаний вирішувати певні завдання і нічого більше.

Багатофункціональний пристрій працює за принципом «все в одному» (all-in-one), є універсальним і поєднує в собі відразу кілька різних пристроїв - зазвичай це функції принтера, копіювального апарату і сканера. Деякі БФП можна також використовувати і в якості факс-апарата.

Основне завдання БФП - робота з документами. Фактично він є універсальними помічниками, який задовольнить всі ваші друкарсько-копіювальні потреби. У розряд БФП потрапляють і найдешевші домашні (на основі струменевих принтерів) і великогабаритні копіювально-друковані станції.


На чому ж краще друкувати вдома, а на чому в офісі?

Струменеві БФП з базовою конфігурацією для будинку підійдуть найкраще - вони легко впораються з періодичною пресою чи копіюванням документів, листівок і фотографій (у тому числі і прямо з фотоапарата), а також з будь-яким скануванням (навчальні матеріали, старі слайди тощо). В цілому, домашній друк функціонально (також як і з завданнями для друку) можна розділити на 3 типи: кольоровий друк, чорно-білий друк і фотодрук. Якщо ви працюєте вдома, то вам потрібен БФП, який має додаткові опції і специфікації: з поліпшеною якістю фотодруку та сканування (для професійних фотографів), із збільшеним ресурсом і швидкістю (для частого друку документів), з бездротовим зв'язком Wi-Fi або Bluetooth, друк на CD дисках і іншими корисними функціями в залежності від вимог користувача.

Для офісної роботи потрібні БФП з удосконаленим механізмом друку (адже друкувати їм потрібно буде швидко і багато) або ж лазерні принтери з ресурсом друку не нижче середнього. Ці пристрої зможуть забезпечити високу швидкість і якість друку документів і зменшать ваші витрати. БФП при цьому дозволяють сканувати і копіювати необхідні в роботі документи, а їх додаткові конфігурації (прийом/відправка факсимільних копій, двостороннє копіювання, двосторонній друк, автоподача документів і мережеві інтерфейси) будуть дуже гарною підмогою в роботі. Намагайтеся при виборі пристрою приділити цим функціям належну увагу, адже саме вони дозволять вам вирішити, який саме пристрій вибрати.

Великі офіси мають на увазі великі обсяги друку і копіювання, тому тут не обійтися без принтера який має підвищений ресурс працездатності або БФП, що базується на основі високопродуктивного копіювального апарату. Таке швидкісне БФП (на основі лазерного або світлодіодного друку) забезпечить вас великою кількістю копій документів, оперативно розтиражує багатосторінкові буклети і розподілить роздруківки з різних лотків в потрібному порядку, що оптимізує і полегшить вашу роботу. Зазвичай такі апарати мають модульну комплектацію і забезпечуються базовим друкуючим або друковано-копіювальним блоками і доповнюються лотками для паперу, автоподанням, модулями двостороннього друку/копіювання та іншими корисними доповненнями. При купівлі такого пристрою потрібно першочергово звернути увагу на його базову комплектацію та опції.

Якщо ви спеціалізуєтесь на поліграфічній рекламі або роздавальних матеріалах, для яких тривала збережність не потрібна, то вам підійде апарат з технологією твердочорнильного друку, який забезпечить вас великими обсягами кольорового друку. Питання поліграфічного друку дуже цікаве і потребує окремого детального розгляду, що ми і зробимо в одній з наших наступних статей.

На чому ж все-таки зупинити свій вибір?

Давайте будемо намагатися відповісти собі на типові питання до потрібних вам принтерів або БФП:

  • Ви будете друкувати великі обсяги чорно-білих текстів або ж зрідка робити роздруківку потрібних вам матеріалів?
  • Ви гостро потребуєте професійного фотодруку або ж зможете обійтися звичайним друком?
  • Ви постійно будете виробляти високоякісну «оцифровку» матеріалів або ж вам потрібен сканер для періодичних копій документів?
  • Вам треба компактний і недорогий в обслуговуванні друкувальний пристрій або ж ви збираєтеся укомплектувати ваші робочі місця різною друкованою технікою?

Відповівши хоча б на ці питання і більш-менш чітко визначившись із пріоритетними цілями і завданнями необхідного вам друкарського пристрою, ви можете сміливо переходити до його вибору та придбання.

При всьому цьому, не забудьте і про людей, що оточують вас! Адже якщо вам потрібно пристрій, щоб лише друкувати документи і приймати факси, то, можливо, поруч із вами живуть ті, хто захоче роздрукувати барвисті знімки для сімейного фотоальбому?


Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо
Популярные Статьи
Готові ICC кольорові профілі під різні моделі принтерів Epson
ICC кольрові профілі для принтера EPSON P50 з використанням чорнила OCP і фотопаперу PhotoBOOM Модель принтера Чорнила Файл профілю Фотопапір EPSON P50 OCP завантажити (.icc) глянцевий 200 г/м2 завантажити (.icc) глянцевий 230 г/м2 завантажити (.icc) матовий 90 г/м2 завантажити (.icc) матовий 120 г/м2 завантажити (.icc) матовий 180 г/м..
Як провести калібрування друкувальної голівки принтера
При частій роботі принтера іноді можуть виникати дрібні дефекти. При друку на зображенні можуть з'явитися нерівні краї або тонкі і нечіткі лінії, воно може вийти розмитим, або ж кольори можуть накладатися один на інший. Це причина неправильної установки позиціонування друкованої голівки. Для усунення перерахованих вище проблем потрібне калібрування голівки вашого друкувального пристрою. Причиною розкалібрування може стати якийсь механічний ..