Принципи, переваги і недоліки основних способів і типів друку

Широке розповсюдження персональних комп'ютерів зіграло головну роль у розвитку сучасних технологій друку, які прийшли в кожен офіс і в кожен будинок. Використання повнокольорового друку в промисловості налічує вже не одне десятиліття, а історія чорно-білого вже давно перевалила за 50 років.

Всі друкарські машини «докомп'ютерної» епохи були дуже дорогими і пристосовані для багатотиражного друку, але масова комп'ютеризація та множинні схеми документообігу змусили виробників шукати рішення для друку малих тиражів. Втіленням цих рішень в персональному друку стали сучасні принтери, розвиток яких йде семимильними темпами. При цьому скільки не шукай - але універсального принтера не зустрінеш, адже в області друку принтер - вузькопрофільний спеціаліст і кожна його модель вирішує суворо певне коло завдань. В кожному конкретно взятому принтері використовується певна технологія друку - струменева, лазерна, термосублімаційна, матрична, твердочорнильна. Про ці технології друку і піде мова в даній статті.

Струменевий друк

Суть технології струменевого друку полягає в рідких чорнилах, які переносяться на папір у вигляді мікроскопічних крапель і формують зображення при їх розтіканні і вбиранні. Струменевий друк оптимальний для друку фотографій і менше всього підходить для друку графічних матеріалів і текстів, адже за його допомогою добитися ідеально рівної і тонкої лінії в зображеннях не є можливим. Зате розбризкування фарб при формуванні зображень ідеально утворює рівні і непомітні переходи між кольорами. Використання в струменевому друці сучасних механізмів і «просунутих» технологій зробили його безшумним, завдяки чому він отримав саме широке поширення в будинках і офісах.


Лазерний (світлодіодний) друк

Технологія лазерного друку ґрунтується на перенесенні (за допомогою статичної електрики) сухого порошкового тонера на папір і подальшого його термічного закріплення на ньому. Цей вид друку характеризується граничною точністю зображення, оскільки він формується за допомогою лазера ще до перенесення на папір, а висока швидкість друку і зносостійкість зображення зробили такий вид друку широко використовуваним в офісах і на виробництві, де зазвичай друкують безліч чорно-білих документів та графічних матеріалів.

Для друку фотографій лазерна технологія підходить найменше. В якості витратного матеріалу в лазерного друку використовується чотириколірний порошковий тонер (чорний, жовтий, блакитний і пурпурний колір). Вартість друку низька через низьку витратність виробництва тонера.


Термосублімаційний друк

У термосублімаційного друку зображення формується за допомогою пігментної речовини, яка переходить з твердого стану зразу в газоподібний (минаючи рідкий), осідаючи при цьому на папір і усмоктуючись в нього. Відрізняється термосублімаційний друк багатою палітрою кольорів і великим різноманіттям відтінків, які мають дуже точні і рівні переходи один в одного. Виняткове призначення цієї технології - друк фотографій і фотозображень високої якості. Використовується вона і в професійному і в домашньому друці.

Витратним матеріалом тут служить щільна стрічка з послідовно нанесеними на ній триколірними колірними пігментами (блакитний-пурпурний-жовтий, блакитний-пурпурний-чорний тощо). Оскільки розміри самої стрічки і площі нанесеного на неї пігменту повинні відповідати розмірам паперу, на яку вони будуть переносити зображення, то і поставляється сама стрічка разом з папером, де кількість її листів буде відповідати довжині стрічки.

За якістю термосублімаційний друк не поступається професійним фотосалонам, вартість відбитка при цьому у них порівнянна - незалежно від кількості використаної фарби, пігмент вважається відпрацьованим після 1 проходу.


Матричний друк

При матричному друці зображення вибивається на папері за допомогою просоченої чорнилом стрічки, як і в друкарських машинах. Головна відмінність цієї технології від друкарських машин - зображення вибивається голками (а не готовими літерами), які формують з мініатюрних точок цілісне зображення. Незважаючи на свою «моральну» старість, дана технологія друку досі застосовується в різних сферах, які вимагають безперервного або ж багатошарового (під копірку) друку. З-за високого рівня шуму матричні друкувальні пристрої у домашніх умовах не використовується, а його однобарвність і низька якість роблять неможливим друк фотографій.

В якості витратного матеріалу в матричних ДП виступає  багатометрова стрічка з чорнильним просоченням, яка автоматично промотується і має високу зносостійкість і може перемотуватися багаторазово.


Твердочорнильний друк

В основі твердочернильного друку лежать однойменні тверді чорнила, виглядають як кольоровий брусок з консистенцією дитячого масляного олівця і воском, каучуком, поліетиленом з фарбою у своєму складі. Цей брусок розміщується в контейнері з нагрівальним елементом, завдяки чому розплавляються шари бруска в рідкі чорнила. Необхідний малюнок створюється на спеціальному валу за допомогою чорнила та друкуючої голівки, після чого переноситься на папір, де вмить вбирається і висихає. Швидкість друку при такій технології значно вище, ніж у струменевих і лазерних принтерів із-за простоти друкуючого механізму, при цьому не втрачається висока фотографічна якість.

Друк твердочорнильними принтерами можливий на папері будь-якої щільності і фактури, правда картинка тут буде слабо стійка до нагрівання і механічних впливів - адже фарба переходить в свій початковий твердий стан, але зате відбитки можуть похвалитися своєю вологостійкістю.


Підходить твердочорнильний друк для офісів, а також на роботах, де дуже важливі обсяги і швидкість кольорового друку, але не потрібна довге збереження надрукованих зображень.


Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо
Популярные Статьи
Готові ICC кольорові профілі під різні моделі принтерів Epson
ICC кольрові профілі для принтера EPSON P50 з використанням чорнила OCP і фотопаперу PhotoBOOM Модель принтера Чорнила Файл профілю Фотопапір EPSON P50 OCP завантажити (.icc) глянцевий 200 г/м2 завантажити (.icc) глянцевий 230 г/м2 завантажити (.icc) матовий 90 г/м2 завантажити (.icc) матовий 120 г/м2 завантажити (.icc) матовий 180 г/м..
Як провести калібрування друкувальної голівки принтера
При частій роботі принтера іноді можуть виникати дрібні дефекти. При друку на зображенні можуть з'явитися нерівні краї або тонкі і нечіткі лінії, воно може вийти розмитим, або ж кольори можуть накладатися один на інший. Це причина неправильної установки позиціонування друкованої голівки. Для усунення перерахованих вище проблем потрібне калібрування голівки вашого друкувального пристрою. Причиною розкалібрування може стати якийсь механічний ..