Принципи, переваги і недоліки основних способів і типів друку

Широке розповсюдження персональних комп'ютерів зіграло головну роль у розвитку сучасних технологій друку, які прийшли в кожен офіс і в кожен будинок. Використання повнокольорового друку в промисловості налічує вже не одне десятиліття, а історія чорно-білого вже давно перевалила за 50 років.

Всі друкарські машини «докомп'ютерної» епохи були дуже дорогими і пристосовані для багатотиражного друку, але масова комп'ютеризація та множинні схеми документообігу змусили виробників шукати рішення для друку малих тиражів. Втіленням цих рішень в персональному друку стали сучасні принтери, розвиток яких йде семимильними темпами. При цьому скільки не шукай - але універсального принтера не зустрінеш, адже в області друку принтер - вузькопрофільний спеціаліст і кожна його модель вирішує суворо певне коло завдань. В кожному конкретно взятому принтері використовується певна технологія друку - струменева, лазерна, термосублімаційна, матрична, твердочорнильна. Про ці технології друку і піде мова в даній статті.

Струменевий друк

Суть технології струменевого друку полягає в рідких чорнилах, які переносяться на папір у вигляді мікроскопічних крапель і формують зображення при їх розтіканні і вбиранні. Струменевий друк оптимальний для друку фотографій і менше всього підходить для друку графічних матеріалів і текстів, адже за його допомогою добитися ідеально рівної і тонкої лінії в зображеннях не є можливим. Зате розбризкування фарб при формуванні зображень ідеально утворює рівні і непомітні переходи між кольорами. Використання в струменевому друці сучасних механізмів і «просунутих» технологій зробили його безшумним, завдяки чому він отримав саме широке поширення в будинках і офісах.


Лазерний (світлодіодний) друк

Технологія лазерного друку ґрунтується на перенесенні (за допомогою статичної електрики) сухого порошкового тонера на папір і подальшого його термічного закріплення на ньому. Цей вид друку характеризується граничною точністю зображення, оскільки він формується за допомогою лазера ще до перенесення на папір, а висока швидкість друку і зносостійкість зображення зробили такий вид друку широко використовуваним в офісах і на виробництві, де зазвичай друкують безліч чорно-білих документів та графічних матеріалів.

Для друку фотографій лазерна технологія підходить найменше. В якості витратного матеріалу в лазерного друку використовується чотириколірний порошковий тонер (чорний, жовтий, блакитний і пурпурний колір). Вартість друку низька через низьку витратність виробництва тонера.


Термосублімаційний друк

У термосублімаційного друку зображення формується за допомогою пігментної речовини, яка переходить з твердого стану зразу в газоподібний (минаючи рідкий), осідаючи при цьому на папір і усмоктуючись в нього. Відрізняється термосублімаційний друк багатою палітрою кольорів і великим різноманіттям відтінків, які мають дуже точні і рівні переходи один в одного. Виняткове призначення цієї технології - друк фотографій і фотозображень високої якості. Використовується вона і в професійному і в домашньому друці.

Витратним матеріалом тут служить щільна стрічка з послідовно нанесеними на ній триколірними колірними пігментами (блакитний-пурпурний-жовтий, блакитний-пурпурний-чорний тощо). Оскільки розміри самої стрічки і площі нанесеного на неї пігменту повинні відповідати розмірам паперу, на яку вони будуть переносити зображення, то і поставляється сама стрічка разом з папером, де кількість її листів буде відповідати довжині стрічки.

За якістю термосублімаційний друк не поступається професійним фотосалонам, вартість відбитка при цьому у них порівнянна - незалежно від кількості використаної фарби, пігмент вважається відпрацьованим після 1 проходу.


Матричний друк

При матричному друці зображення вибивається на папері за допомогою просоченої чорнилом стрічки, як і в друкарських машинах. Головна відмінність цієї технології від друкарських машин - зображення вибивається голками (а не готовими літерами), які формують з мініатюрних точок цілісне зображення. Незважаючи на свою «моральну» старість, дана технологія друку досі застосовується в різних сферах, які вимагають безперервного або ж багатошарового (під копірку) друку. З-за високого рівня шуму матричні друкувальні пристрої у домашніх умовах не використовується, а його однобарвність і низька якість роблять неможливим друк фотографій.

В якості витратного матеріалу в матричних ДП виступає  багатометрова стрічка з чорнильним просоченням, яка автоматично промотується і має високу зносостійкість і може перемотуватися багаторазово.


Твердочорнильний друк

В основі твердочернильного друку лежать однойменні тверді чорнила, виглядають як кольоровий брусок з консистенцією дитячого масляного олівця і воском, каучуком, поліетиленом з фарбою у своєму складі. Цей брусок розміщується в контейнері з нагрівальним елементом, завдяки чому розплавляються шари бруска в рідкі чорнила. Необхідний малюнок створюється на спеціальному валу за допомогою чорнила та друкуючої голівки, після чого переноситься на папір, де вмить вбирається і висихає. Швидкість друку при такій технології значно вище, ніж у струменевих і лазерних принтерів із-за простоти друкуючого механізму, при цьому не втрачається висока фотографічна якість.

Друк твердочорнильними принтерами можливий на папері будь-якої щільності і фактури, правда картинка тут буде слабо стійка до нагрівання і механічних впливів - адже фарба переходить в свій початковий твердий стан, але зате відбитки можуть похвалитися своєю вологостійкістю.


Підходить твердочорнильний друк для офісів, а також на роботах, де дуже важливі обсяги і швидкість кольорового друку, але не потрібна довге збереження надрукованих зображень.


Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо
Популярные Статьи
Безкоштовне налаштуваннян кольорового профілю під ваше друкарське обладнання !
Що таке кольоровий профіль і навіщо він потрібен ? Кольорове профілювання - процес створення кольорового профілю (файлу з розширенням ICC - зареєстрована абревіатура Міжнародного Консорціуму за кольором The International Color Consortium), що враховує особливості параметрів друку (чорнило, папір, освітлення та ін), а так само технічні характеристики самого пристрою. Детальніше про кольоровий профіль в нашій статті → Налаштування кольорового..
Готові ICC кольорові профілі під різні моделі принтерів Epson
ICC кольрові профілі для принтера EPSON P50 з використанням чорнила OCP і фотопаперу PhotoBOOM Модель принтера Чорнила Файл профілю Фотопапір EPSON P50 OCP завантажити (.icc) глянцевий 200 г/м2 завантажити (.icc) глянцевий 230 г/м2 завантажити (.icc) матовий 90 г/м2 завантажити (.icc) матовий 120 г/м2 завантажити (.icc) матовий 180 г/м..