Питання по роботі з СНПЧ

Система безперервної подачі чорнила, СБПЧ - пристрій для струминного принтера, який подає чорнила до друкуючої голівки з поповнюваних резервуарів. Завдяки СБПЧ витрати на друк значно знижуються, і користувач отримує економію в десятки разів.

СБПЧ діляться на два види:

  • Картриджні
  • КапсульніВ картриджних СБПЧ подача чорнила закупорюється повітрям в лабіринтах самого картриджа - до того, як вони опиняться в штуцері друкуючої голівки. Лабіринти картриджа запобігають тиску чорнила на дюзи друкуючої голівки, не даючи чорнилу протікати і залишати плями на папері.


Капсульна СБПЧ «заповітрюється» набагато рідше картриджної. Нами був проведений такий експеримент: картридж з'єднали з мікронасосом для прокачування чорнила крізь нього, за чим і спостерігали через прозору стінку картриджа. Повітряний тромб утворився в картриджі вже після 3-ї годин безперервного прокачування. У звичайних умовах утворення тромбу відбувається, як правило, в один із самих невідповідних моментів. Капсульні СБПЧ надійніше і доставляють користувачеві набагато менше проблем - чорнила в капсулі поповнювати треба буде приблизно після друку 2500-3000 фотографій 10 х 15, тому що з капсули вони будуть витіснені зібраним в пухирці повітрям, розчиненим у чорнилі.

Деякі спеціально виготовлені для СБПЧ картриджі замість лабіринтів мають 2 відсіки для чорнила. При випробуванні на стенді з мікронасосом тиск чорнил в повних картриджах перевищував норму – в результаті на папері залишалися чорнильні плями і… відбулося заповітрювання дюз. Стовп чорнила не дозволяв створеним в дюзах бульбашкам повітря підніматися вгору і після 10 годин прокачування в шлангах і картриджі повітря перетворилося в пухирці. При цьому повітря було присутнє безладно і скрізь (присутність його в шлангах нещодавно заправленої картриджної системи взагалі характерно).

Для локалізації повітря в одному місці ми намагалися заповнювати картридж наполовину, чи на 2/3 і 3/4. При цьому чорнила «підживлювалися» повітрям постійно зважаючи на велику поверхню їхнього зіткнення і бігало з кутка в куток каретки, після чого і надходило в дюзи вже в загазованому стані. Головка просто не могла закачати чорнила в картридж із-за великої повітряної «подушки» над ними.

Чому капсули у СБПЧ роблять прозорими?

Прозорі капсули дозволяють контролювати рівень чорнила. У різних різна витрата чорнила і різне вбирання повітря – що і впливає на їх рівень у капсулах, а повітря, що виделяється цей рівень ще й скорочує. Рівень чорнила в кожній капсулі можна регулювати окремо - це важлива відмінність капсульних СБПЧ від картриджних.

Треба ставити планку з авточипом на капсульну СБПЧ?

На оригінальних картриджах стоять мікрочіпи, які не тільки виробляють віртуальний підрахунок кількості чорнила, але і допомагають принтеру впізнавати картриджі. Без цих чіпів принтер працювати не буде. Ставляться при установці СБПЧ «авточіпи», які при кожному включенні принтера будуть обнулятися. В картриджних СБПЧ для установки таких чіпів служить «псевдокартридж», у капсульних СБПЧ - спеціальна планка-тримач. Якщо з чіпом відбудеться збій - картридж треба буде виймати з каретки, що призведе до загазовування головки і зробить друк неможливим, а в капсульній СНПЧ планка замінюється без демонтажу системи. Капсульній системі достатньо мати один суперавточіп. У псевдокартриджній системі чіпів стільки ж, скільки і картриджів в принтері, а велика кількість чіпів означає і ймовірність збільшення кількості їх відмов.

Єдиним недоліком планки-тримача є її установка з дуже точним співпадінням контактних груп. При цьому для надійного притискання планки до контактів іноді потрібно буде ставити розпірку.

Для чого в капсулах потрібен повітряний демпфер?

Заповнювати капсули чорнилом рекомендують наполовину для утворення в них повітряного демпфера, який буде стабілізувати тиск чорнила на дюзи друкуючої голівки і в якому будуть накопичуватися повітряні бульбашки, які при друку будуть виходити з дюз.

Що являє собою термін «заповітрення»?

При заповітрюванні на шляху подачі чорнила утворюється повітряна пробка (тромб), що й робить неможливим подальшу друк на принтері. При цьому пробка може утворитися як в самому картриджі, так і в друкуючій голівці, торкнувшись окремих її дюзів. При виникненні пробки в картриджі система відмовляється друкувати взагалі, а при наявності повітря в дюзах в процесі друку будуть виникати смуги (т. зв. «полошение»). «Заповітрювання» є неминучим побічним ефектом при використанні СБПЧ, адже (на відміну від оригінальних картриджів зі спеціальними дегазованими чорнилами) в нашому випадку повітря міститься в самих чорнилах системи. Незважаючи на це використання СБПЧ не тільки можливо, але і необхідно. Головне тут - знати її особливості і підходити до цього питання з розумом. Багато користувачів СБПЧ друкують на одному принтері до 600 фотографій в день, не маючи абсолютно ніяких проблем і отримуючи при цьому дуже низьку вартість друку.

Чому в СБПЧ на пігментних чорнилах заповітрювання в системі відбувається частіше?

Пігментні чорнила є суспензією частинок. Якщо ви висипите мак у пляшку з водою і збовтнете її, то побачите безліч «прилиплих» до зерон маку повітряних бульбашок. Такі ж процеси відбуваються і в СБПЧ на пігментних чорнилах, яким рекомендується давати «відпочинок» після 2-3 годин роботи, щоб із дюз капсули могли вийти повітряні бульбашки.

Чому при частому друку на принтерах Epson з'являються смуги після 6-8 годин безперервної роботи і що з цим робити?

Активна робота принтера не дає розчиненому в чорнилі повітрю спливати в капсули з каналів друкуючої голівки - потік підкачуваних для друку чорнил тисне на мікропухирців повітря. Щоб запобігти утворенню смуг, потрібно друкувати безперервно протягом 3-4 годин і робити після цього 30-хвилинну технологічну перерву.

Після покупки принтера з встановленою на ньому СБПЧ і встановленні його в офісі він став друкувати одні смуги. Як це можна виправити?

Чорнила збовтались і заповітрились при перевезенні принтера. Такий же процес відбувається і після доливання чорнила в танки. Треба трохи почекати поки чорнила не «заспокояться» і після цього сміливо друкувати.


Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо
Captcha
Популярные Статьи
Готові ICC кольорові профілі під різні моделі принтерів Epson
ICC кольрові профілі для принтера EPSON P50 з використанням чорнила OCP і фотопаперу PhotoBOOM Модель принтера Чорнила Файл профілю Фотопапір EPSON P50 OCP завантажити (.icc) глянцевий 200 г/м2 завантажити (.icc) глянцевий 230 г/м2 завантажити (.icc) матовий 90 г/м2 завантажити (.icc) матовий 120 г/м2 завантажити (.icc) матовий 180 г/м..
Як провести калібрування друкувальної голівки принтера
При частій роботі принтера іноді можуть виникати дрібні дефекти. При друку на зображенні можуть з'явитися нерівні краї або тонкі і нечіткі лінії, воно може вийти розмитим, або ж кольори можуть накладатися один на інший. Це причина неправильної установки позиціонування друкованої голівки. Для усунення перерахованих вище проблем потрібне калібрування голівки вашого друкувального пристрою. Причиною розкалібрування може стати якийсь механічний ..